برای اولین بار شرکت ایرانی کیامهر منطقه آزاد چابهار با مشارکت شرکت آلمانی آلفا در زمینه ی تولید انرژی بادی و خورشیدی در منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار تفاهم نامه همکاری امضا نمود.


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار مهران حیدری مدیرعامل شرکت کیا مهر منطقه آزاد چابهار با اعلام مطلب بالا با اشاره به اینکه انرژی خدادادی باد و خورشید در این منطقه به عنوان یکی از پتانسیل های تولید انرژی به صورت صنعتی و کاربردی می تواند نرخ تولید انرژی را نسبت به سایر عامل های تولید انرژی کاهش دهد، گفت: در این راستا به منظور تولید و انتقال تکنولوژی توربین های بادی بدون گیربکس 3 مگاواتی با شرکت آلمانی آلفا به مدیریت خانم پترابتس petra betz تفاهم نامه همکاری امضا کرده ایم.

مهران حیدری اظهار داشت: کارخانه ی تولید و مونتاژ قطعات نیروگاه تولید انرژی بادی و خورشیدی در زمینی به وسعت 4 هزار متر مربع در فاز هفتم صنعتی منطقه آزاد تجاری – صنعتی احداث خواهد گردید که زمینه ی اشتغال 10 نفر نیروی متخصص و تکنسین و 35 نفر نیروی کار عادی را به طور مستقیم و پنجاه نفر غیرمستقیم فراهم خواهد نمود.

حیدری در ادامه گفت: شرکت کیا مهر منطقه آزاد چابهار با 5 سال سابقه در این منطقه در زمینه ی تولید پمپ آب و آب گرمکن خورشیدی فعالیت می نماید.

شایان ذکر است این تفاهم نامه با تلاش و همکاری سازمان منطقه آزاد، معاونت سرمایه گذاری و اتاق بازرگانی ایران و آلمان منعقد گردیده است.